HATAY (ANTAKYA) Shiatsu Masajı

   Hatay (Antakya) Shiatsu Masajı Japonya’da geliştirilmiştir ve anma (geleneksel Japon masajı), akupresür, esneme ve Batı masajını birleştirir. Shiatsu fiziksel ve zihinsel sağlığı sürdürmek, hastalığı iyileştirmek, rahatsızlığı sakinleştirmek üzere vücuttaki özel nokta ve bölgelere basınç uygulanmasını içerir. Bu terapinin holistik olduğu düşünülür çünkü kişiyi bütünüyle iyileştirme çabasındadır. Hatay (Antakya) Shiatsu Masajı ve Japon akupresürün diğer biçimleri, Japonca’da evrendeki her şeyin içinden akıp giden, her yere yayılan enerji olan “ki” kavramı üzerine kuruludur (Bu kavram her yerde var olan enerjiye qi ya da chi adı verilen Çince’den ödünç alınmıştır). Ki, vücut içinde, her biri hayati bir organla özdeşleştirilen, meridyen adı verilen özel enerji yolları boyunca akma eğilimindedir. Asya geleneksel tıp sisteminde, hastalıklara bu enerjinin vücutta akışının bozulmasının neden olduğuna inanılır. Bu bozulma duygusal faktörler, iklim ya da stres, vücutta kirliliğin varlığı ve fiziksel travma da dahil diğer bir dizi nedenden kaynaklanmaktadır.

Hatay (Antakya) shiatsu Masajı Nedir?

   Hatay (Antakya) Shiatsu Masajının amacı, derinin yüzeyine meridyen çizgileri boyunca masaj yaparak bedendeki enerjinin düzgün biçimde akışını yeniden sağlamaktır. Basınç aynı zamanda 600 ve üzeri akunoktalarından birine de uygulanabilir. Hatay (Antakya) Shiatsu Masajı Meridyenler boyunca derinin altında yerleşmiş oldukları varsayılan akunoktaları, vücutta ki’nin akışını etkileyen küçük enerji yapılarıdır. Ki, durgunlaştığında, saptığında ya da bu kanallardan birinde aşırı biriktiğinde, basınca duyarlı olan akunoktasının uyarılması ki akışını, tonlama veya sedasyon tedavisi ile açabilir ve düzenleyebilir.
 
 
hatay sülük masaj manuel terapi (24)

   Batı tıbbı meridyenlerin ve akunoktaların varlığını ispatlamamıştır. Buna karşın çalışmaların birinde, iki Fransız tıp doktoru Paris’teki Necher Hastanesi’nde enerjinin akupunktur meridyenleri yoluyla nakledildiğini söyleyen teorinin geçerliliğini test etmek için bir deney yürütmüşlerdir. Radyoaktif izotoplar enjekte etmiş ve gama-kamerayla bunları izlemişlerdir. Meridyenler aslında sinir iletim hatlarına denk geliyor olabilir. Bu bakış açısıyla, Hatay (Antakya) Shiatsu Masajı ve iyileştirme masajlarının diğer türleri doğal biçimde ortaya çıkan, nörotransmiter adlı kimyasalların yayılmasını tetikliyor olabilir. Bu habercilerin salınması shiatsu ile özdeşleştirilen, ağrıların hafiflemesi gibi bazı terapötik etkilerin de nedeni olabilir. Aküpresürün tüm çeşitleri genellikle aynı basınç noktalarına ve enerji yollarına odaklanır ancak masaj teknikleri açısından farklılık gösterebilirler. Parmak basıncı olarak tercüme edilebilen Shiatsu, iğnelerin olmadığı akupunktur olarak tasvir edilir.

Uzman Ekibimizle , Sağlığınız Hakkında Danışmanlık veya Terapi Almak İçin Hemen İrtibata Geçin , Sizin İçin En uygun terapi sürecini hemen başlatalım. Web sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde  randevu oluşturarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Hatay (Antakya) shiatsu masajının faydaları?

    Stresi azaltması, mide bulantısı ve kusmayı hafifletmesiyle ünlüdür. Hatay (Antakya) Shiatsu Masajı aynı zamanda kan dolaşımını iyileştirdiği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğine inanılmaktadır. Bazı insanlar ishal, hazımsızlık, kabızlık ve gastrointestinal sistemin diğer bozuklukları, adet ve menopoz sorunları, kronik ağrı, migren, artrit, diş ağrısı, anksiyete ve depresyonun tedavisi için kullanmaktadır. Shiatsu kas ağrı ve gerilimlerini, özellikle de boyun ve sırt ağrılarını hafifletmede kullanılabilir. Aynı zamanda sedatif etkileri olduğu da görülmekte ve uykusuzluğu azaltmaktadır. Daha geniş bir anlamda, Hatay (Antakya) Shiatsu Masajı fiziksel diriliği ve duygusal sağlığı artırdığına inanılmaktadır.

Shiatsunun önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır.

    Her ne kadar genel anlamda güvenli olarak düşünülse de birkaç önlem göz önünde bulundurulmalıdır. Kan akışını artırabildiği için bu tip terapiler, kanama sorunları, kalp hastalıkları ya da kanser olan kişilere önerilmemektedir. Masaj terapisi her zaman için osteoporoz, taze yaraları ya da skar dokuları, kemik kırılmaları ya da iltihabı olan kişilere dikkatli biçimde uygulanmalıdır. Shiatsunun bazı uygulayıcıları epilepsi, yüksek tansiyon olan hastalar için başın bölümlerine basınç uygulanmasını önermemektedir. Shiatsunun ateş, yanıklar ve bulaşıcı hastalıkların tedavisinde etkili olduğu düşünülmemektedir. Yemekten hemen sonra uygulanmamalıdır.

Düzgün biçimde uygulandığında, Shiatsunun önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bazı kişiler, genellikle tedavi seansı süresinde kaybolan hafif rahatsızlıklar yaşayabilmektedir.

Shiatsu Masajı kimlere önerilmez

Hatay (Antakya) Shiatsu Masajı belli rahatsızlara sahip insanlar için sakıncalıdır:

-Bulaşıcı cilt hastalığa ya da açık yaralara sahip olanlar,

-Yakın zamanda ameliyat geçirmiş olanlar,

-Doktoru tarafından aksi önerilmedikçe kemoterapi veya radyasyon tedavisi görenler,

– Östropoz olanlar,

-Pıhtısı olanlar, çünkü masaj pıhtının harekete geçmesine neden olabilir. Kalp rahatsızlığına sahip olanlar ise mutlaka önce doktoruna danışmalıdır.

-Hamileler, her türlü masajdan önce mutlaka doktoruna danışmalıdır. Shiatsu yaptırmak için, mutlaka hamile masajı konusunda uzman ve sertifika sahibi insanlar seçilmelidir.

– Hatay (Antakya) Shiatsu Masajı hiçbir zaman morlukların, iltihaplı bölgelerin, iyileşmemiş yaraların, tümörlerin, karın fıtığının ve yakın zamanlarda oluşmuş kırık ya da çatlakların üzerine uygulanmamalıdır.

Uzman Ekibimizle , Sağlığınız Hakkında Danışmanlık veya Terapi Almak İçin Hemen İrtibata Geçin , Sizin İçin En uygun terapi sürecini hemen başlatalım. Web sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde  randevu oluşturarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Roser Şifa Terapi Merkezi © 2018