Hatay (Antakya) Akupunktur tedavisi

  Hatay (Antakya) Akupunktur, tarihi neredeyse 3000 yıl öncesine kadar giden, özellikle uzakdoğuda kullanılan ve Çin’den dünyaya yayılan bir tedavi yöntemidir. Hatay (Antakya) Akupunktur vücudun belli noktalarının iğne ile uyarılmasıyla vücudun kendini yenileme mekanizmasının devreye alınmasını, enerji akışını düzene sokan bir tedavi yöntemi olarakta adlandırabiliriz.  iğnelerin batırılması ile yapılan bir tedavi yöntemidir. Hatay (Antakya) Akupunktur Latince olan iki kelimenin birleşmesi ile oluşan bir kelimedir. Acus= iğne, Puncture= batırma anlamındadır.

Hatay (Antakya) AKUPUNKTUR nedir?

  Hatay (Antakya) Akupunktur tedavisi, çok ince çelik gümüş veya altın olan çok ince iğnelerin insan vücudunda belli noktalara batırılarak yapılan bir tedavidir. Hatay (Antakya) Akupunktur noktalarından yapılan uyarılar beyini uyarak gerekli salgıların salınmasını ve tedavinin insan vücudu tarafından yapılmasını sağlar.

Alternatif tıp yöntemi olarak bilinen Hatay (Antakya) akupunktur, Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul görür hale gelmesiyle bir çok ülkede resmi olarak kabul edilen bir tıp disiplini olmuştur.

roser şifa akupunktur hatay antakya

Uzman Ekibimizle , Sağlığınız Hakkında Danışmanlık veya Terapi Almak İçin Hemen İrtibata Geçin , Sizin İçin En uygun terapi sürecini hemen başlatalım. Web sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde  randevu oluşturarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Hatay (Antakya) Akupunktur Uygulama Çeşitleri?

    Genelde insanların çoğu akupunkturu iğneler ile yapılan geleneksel uzakdoğu tedavi yöntemi olarak bilsede akupunktur tedavasinin farklı uygulama yolları vardır. Akupunkturda asıl amaç vücudun belli noktalarının uyarılmasıdır ve bu uyarma çok ince iğneler ile yapıldığı gibi günümüzde farklı metodlar kullanılarakta yapılmaktadır. Akupunktur çeşitleri;

VÜCUT AKUPUNKTURU

  Bu en yaygın akupunktur tipidir ve vücut üzerinde çeşitli akupunktur noktalarına yerleştirilen çok ince çelik iğneler kullanılarak yapılmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul görmüş 2,500 yılı aşkın bir süredir geliştirilmiş, araştırılmış ve rafine edilmiş Çin tıbbı prensiplerine dayanmaktadır. İnsan vücudunda resmi olarak kabul edilmiş 361 ve 50 ye yakın da ekstra akupunktur noktası vardır. Her akupunktur noktasının farklı bir etkisi vardır. Noktalar baştan ayaklara kadar vücudun her yerindedir. İğneler çok ince olduğundan takıldığında rahatsızlık vermez veya çok az rahatsızlık hissedilir. Bu tip akupunktur çoğu hastalığı tedavi etmek için kullanılır.
(Akupunktur hangi hastalıkları tedavi eder)

KULAK AKUPUNKTURU

Kulak akupunkturu, vücudun diğer bölgelerindeki sağlık durumlarının tanı ve tedavisi için dış kulak yüzeyindeki akupunktur noktalarının uyarılmasıdır. Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul edilmiş ve kulakta bulunan 43 k akupunktur noktasının etkili olduğu tespit edilmiştir. Bu 43 kulak akupunktur noktası vücut noktalarının neredeyse % 10’nuna tekabül etmektedir. Kulak akupunkturunun, baş ağrıları, alerjiler, bağımlılıklara kadar çok çeşitli durumların tedavisinde etkili bir yöntem olduğunu kanıtlamıştır. Kulağın üzerindeki harita, temsil edilen anatomik, fizyolojik ve duygusal bedenin tüm ince detaylarıyla tersine çevrilmiş bir fetus şeklindedir. Tedavi, kulaktaki ilgili noktalara takılan tek kullanımlık cerrahi paslanmaz çelik veya altın veya gümüş kaplamalı çok ince iğneler ile yapılmaktadır. Uzun süreli tedavilerde yapışkan plaster ile küçük iğneler sabitlenir. Çocuklar ve iğneden korkan kişiler iğnelenmez, bunun yerine lazer veya kulak boncukları ile tedavi edilir. Kulak akupunkturu sırasında tetiklenen tüm sinyaller, beynin belirli bir kısmı olan diensefalonu, ilgili vücut kısımlarına taşır.

YÜZ AKUPUNKTURU

Yüzdeki bazı özel noktalara uygulanan bir akupunktur türüdür. Yüz Akupunkturu, İmparatoriçe tarafından kullanılmakta ve yaşlanma karşıtı bir teknik olarak cari olan Sang Hanedanlığı’na (MS 960-1279) aittir. Bugün yüz akupunkturu Botox’a ve daha invaziv kozmetik ameliyatlara doğal bir alternatiftir. Yüz Akupunkturunda yüz felci, trigeminal nevralji, yüz spazmı, stres, panik atak, migren, gerilim baş ağrıları gibi sorunlarda yüzdeki akupunktur noktalarından yararlanılmaktadır.

BURUN AKUPUNKTURU

Özellikle Amerikalı Doktor Ralph Alan Dale tarafından araştırılmaktadır.

AYAK AKUPUNKTURU

Ayaktaki akupunktur noktaları aynı zamanda refleksolojide kullanılan akupunktur noktaları ile aynıdır, ancak akupunktur, noktaları tetiklemek için iğneler kullanır. Bu akupunktur noktalarının, vücudumuzdaki insan sağlığını iyileştirme anahtarını tutan hayati organlara bağlantıları vardır. Akupunktur ayak noktaları, vücuttan atılan diğer noktaları içerir.

EL AKUPUNKTURU

Sujok (Suchzok) akupunkturu aslında iki Koreli kelimelerin birleşimidir; “Su” anlamına gelen el ve “Jok” anlamına gelen ayak anlamına gelir. Yani, Sujok el ve ayaklarda tedavi anlamına gelir. Sujok akupunktur, ilaçlar veya ilaçlar olmadan iyileşmenin doğal bir terapisidir. Sujok ile ilaçsız, anında ve etkili bir şekilde rahatlama sağlar ve yan etki olmadan da kesinlikle güvenlidir. Sujok aslında el ve ayak masajı yapan ve bronşit , astım , baş ağrısı , baş dönmesi , migren , gastrit, ülser, diyabet gibi çeşitli durumların ve depresyon vb. Gibi ruhsal bozuklukların tedavisinde kullanılan bir tedavidir. Ayrıca Sujok’un da kilo kaybında etkilidir. Sujok’un her oturumu sadece 15 dakikadır ve Sujok üzerinden fiziksel veya meta-fiziksel acılardan kurtulmak için toplam 16 seans Sujok’a ihtiyaç duyabilirsiniz.

Roser Şifa Terapi Merkezi 22.04.2019 (7)

Hatay (Antakya) Akupunktur nasıl uygulanır? Bir seans ne kadar sürer ve kaç seans uygulanır?

Hatay (Antakya) Akupunktur tedavisinde vücudun çeşitli bölümleri kullanılır. Birçok hastalığa ilişkin en çok uyarı noktasının bulunduğu alanlar ise kollar, bacaklar, sırt, karın ve kulaklardır. 

İnsan vücudundaki belirli Hatay (Antakya) akupunktur noktalarına iğneler sayesinde yapılan uyarılarla organizmanın hemen her yerine ulaşabilecek bilgiler iletilmektedir. Bu iletişim, Hatay (Antakya) akupunktur noktasını oluşturan hücrelerden lokal hücresel uyarıların sinir terminallerine ve son olarak da beyne ulaşır. Beyin de bu uyaranı gerekli organlara ulaştırır ve ilgili organ ve uzuvlardaki fonksiyon bozuklukları düzelir. 

  Vücudumuzun kendi kendini onarım gücü çok yüksektir. Vücudumuzda bu gücü harekete geçiren belli uyarı noktalarına “akupunktur noktaları” denir. Bu noktalar uyarılarak enerji dolaşımı normale döndürülür ve hastalık hali ortadan kaldırılır. Böylece organizma kendi olanaklarıyla hastalığın ortadan kalkmasını sağlar. Hastalığın belirtilerine değil, nedenine yönelik bir tedavi metodudur.

Her bir tedaviye seans denir. Bir seans 15-30 dakika arasındadır. Seanslar hastanın ve hastalığın durumuna göre haftada 2-3 kez veya haftada 1 kez olarak uygulanır. Hatay (Antakya) Akupunktur Seans sayısıda hastaya ve hastalığın durumuna göre değişir. 

Akupunktur ile zayıflamak mümkün mü?

   Evet. Bilindiği gibi Hatay (Antakya) akupunktur alışkanlık tedavilerinde kullanılır. Kilo verme de beslenme alışkanlıklarının ve yaşam tarzının değiştirilmesi ile mümkün olduğuna göre, bu yeni alışkanlıkların edinilmesi sırasında, Hatay (Antakya) akupunktur hastaya çok büyük kolaylıklar sağlar.

•    İştahı düzenler ve yemeklere saldırma güdüsünü ortadan kaldırır.
•    Mide asiditesi kontrol altına alınarak, mide kazınması, yanması gibi sorunlar engellenir.
•    Düşük kalorili beslenmeden dolayı yaşanabilecek halsizlik önlenir.
•    Metabolizma hızını düzenler. Akupunkturla tedavi gören hasta, kendi kendine yaptığı diyetlerden daha kolay kilo vermeyi başarır.
•   Hatay (Antakya) Akupunktur tedavisi sırasında, vücutta serotonin ve endorfin seviyeleri artmaktadır. Bu hormonlar diyet yapan kişiye huzur verir, sedasyon sağlar. Böylece diyet yapan kişi, eski yemek yeme zevkinin kısıtlanmasından dolayı huzursuzluk ve tedirginlik yaşamaz.  Hastanın uzun süre diyete dayanabilmesinin nedeni, Hatay (Antakya) akupunkturun yarattığı sedatif ve trankilizan etkiden dolayıdır. Ayrıca hasta kilolarının eridiğini gördükçe daha çok motive olup, bu işe dört elle sarılmaktadır.

Akupunktur elekromanyetik sinyalleri uyararak Etki eder.

Hatay (Antakya) Akupunktur Tedavisi , İşe yaradığına dair ardında binlerce yıllık bir tarih ve onca kanıt olmasına rağmen, tıp bugün olduğu yere gelinceye kadar söz konusu tedavinin tam olarak nasıl etki ettiği bilinmiyordu. Bugün artık akupunkturun merkezi sinir sistemini uyararak, vücudun biyolojik süreçlerini etkileyen doğal kimyasallar salgılamasını sağladığını gösteren birçok çalışma mevcut. 2003 yılında World Health Organization /WHO (Dünya Sağlık Örgütü) akupunkturla ilgili kapsamlı bir çalışmaya imza attı. Aşağıda yer alan ve daha önce akupunktur üstüne yapılmış klinik araştırmaların incelenmesi ile elde edilen sonuçlar akupunkturun etki mekanizmasını daha iyi anlamamızı sağlıyor.

• Hatay (Antakya) Akupunktur elekromanyetik sinyalleri uyararak, bağışıklık sistemi hücrelerinin ve ağrı giderici kimyasalların salınımını artırıyor.
• Beynin acı ile ilişkilendirilen bölümündeki, yani limbik sistemdeki aktiviteyi azaltarak ağrı ve acı kontrolü sağlıyor.
• Vücutta birçok mekanizmayı kontrol eden hipotalamus ile hipofiz bezini uyararak etki ediyor.
• Nörotransmitter ve nörohormonların salınımını etkileyerek beyin kimyasında olumlu değişimlere neden oluyor.

Uzman Ekibimizle , Sağlığınız Hakkında Danışmanlık veya Terapi Almak İçin Hemen İrtibata Geçin , Sizin İçin En uygun terapi sürecini hemen başlatalım. Web sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde  randevu oluşturarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Roser Şifa Terapi Merkezi © 2018