hatay (antakya) Hacamat tedavisi

Hatay (Antakya) Hacamat TEDAVİSİ nedir? Hacamat Tedavisinin faydaları nelerdir? Hatay (Antakya) Hacamat Tedavisi Kimlere Yapılır - Yapılmaz?

  Hatay (Antakya) Hacamat İle Ölmüş Hücreler, Genetik Olarak Değişmiş Hücreler , Kılcal Damarda Bulunan Tıkanıklıklar ve Toksinler Mekanik Olarak Dışarı Atılıyor. Hatay (Antakya) Hacamat vakum yolu ile kan alınmasıdır. Eski Mısırlılara dayandırılan kadim tıp yöntemlerinden birisi olan Hatay (Antakya) hacamatın pek çok rahatsızlığa iyi gelir ve Şifalıdır. 5000 yıl öncesine dayanan bir çeşit tedavi yöntemi olan Hatay (Antakya) hacamat, derinin bir neşter yardımıyla çizilip ağzı geniş bir bardak, kavanoz veya şişe ile oluşturulan emme gücüyle kanın çekilmesi şeklinde yapılır. Geleneksel olarak Ağrı, sızı veya hastalık olan organa yakın yerlere yapılır.

Hatay (Antakya) Hacamat nedir?

   Hacamat, kelime anlamı olarak Arapça emmek manasına gelir. Deriden ufak ensizyonlardan vakum yolu ile kan alınması olan Hatay (Antakya) hacamat tedavisi, genellikle iki omuz arasından, sırttan, başın arka tarafından yahut vücudun herhangi bir yerinden bardak veya boynuzla alınır. Profesyonel olarak gerçekleştirdiğimiz Hatay (Antakya) tedavisinde kan alma işlemi özel vakumlu aparatlar ile gerçekleştirilir.

   Hatay (Antakya) Hacamat Tedavisi ile deri altında birikmiş, damarda dolaşmayan, atıl kalmış, vücuda zararlı ve biriktiği noktada ilgili organa zarar veren pis kanın vücuttan dışarıya atılması sağlanıyor. Damardan verilen kan vücudun kullandığı temiz kandır. Hatay (Antakya) Hacamatla sadece pis kan alınır.

hatay antakya hacamat

Hatay (Antakya) Hacamatın tedavisinin faydaları nelerdir?

   Hatay (Antakya) Hacamatın pek çok faydası olduğu belirtilmektedir. Bu faydaların başında toksinlerin atılması ve hücrelerin yenilenmesi ile ilgili faydalar gelmektedir. , adeta kana detoks uygulayarak kandaki toksinleri, zehirli atıkları, serbest radikaller ile hazır gıdaların verdikleri zararları temizler.
    Hatay (Antakya) Hacamat, stresi azaltıp çabuk sinirlenmeyi önlediği için vücudu rahatlatmak için en etkili yöntemdir, yaptırmak nezle, grip gibi üst solunum yolu hastalıklarında iyileşme sürecini hızlandırır.
        Hatay (Antakya) Hacamat, kronikleşmiş baş ağrılarını geçirmekte çok önemli rol oynar,  kan yapımını uyarıp, kansızlık (anemi) tedavisine yardımcı olur.

Uzman Ekibimizle , Sağlığınız Hakkında Danışmanlık veya Terapi Almak İçin Hemen İrtibata Geçin , Sizin İçin En uygun terapi sürecini hemen başlatalım. Web sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde  randevu oluşturarak bizlere ulaşabilirsiniz.

    Hatay (Antakya) Hacamat, epilepsi nöbetlerinde nöbet şiddetini ve sayısını azaltır, tembellik ve uyuşukluğu giderip, vücudu sıfırlar ve enerjik hissetmenizi sağlar, bazı baş dönmesi türlerinin geçmesinde de çok etkilidir. Kronik hastalıkların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olarak bu hastalıklarda ilaç kullanımını azaltır. Hacamat yıllık olarak düzenli yapılırsa kronik hastalıklardan korur. Hasta olunmuşsa da şiddetini azaltır.
      Hatay (Antakya) Hacamat refleksleri güçlendirir. Hcamat bütün diş hastalıklarının tedavisinde yardımcı rol oynar. Diş ağrısının geçmesinde de hacamattan yararlanılabilir. Kas ve bağ dokusundaki esneklik artar ve dokulardaki, eklemlerdeki sertlikleri yumuşatır. Kan damarlarındaki geçirgenliğini artırır, böylece organlara daha fazla oksijen gider, hücreler yenilenir.
    Hatay (Antakya) Hacamat görme hücrelerini de yenileyip gözlerin daha keskin görmesini sağlar. Göz hastalıklarının tedavisine de yardımcı olur. Hatay (Antakya) Hacamat yaptırmak sinirleri rahatlatıp tüm uyku problemlerini giderir. Uykusuzluk, rahatsız uyuma, uykuyu alamama gibi problemler için hacamat yaptırmak çözüm olabilir.

     Hatay (Antakya) Hacamat, regl dönemi düzensizliklerini giderir, regl döneminin ağrılı, kramplı geçmesini önler, sigarayı bırakmada çok yardımcıdır, Cildin oksijenle beslenmesini sağlayıp, cilt hastalıklarını önlemede çok etkili olduğu için ciltte ve vücutta yağlanmayı önler. Anksiyete ve sinirlilik için en etkili tedavilerdendir. Yüksek tansiyonu düşürür. Böylece yüksek tansiyonun neden olduğu birçok hastalık önlenmiş olur.

Hatay (Antakya) Hacamat TEDAVİSİ nasıl yapılır? hangi günler yapılır?

hatay (antakya) HACAMAT NASIL YAPILIR?

    Hatay (Antakya) Hacamat Tedavisi , derinin bir neşter yardımıyla çizildikten sonra ağzı geniş olan bir bardak, boynuz ya da şişe gibi aparat ile oluşturulan emme gücüyle kanın çekilmesi şeklinde yapılır.

  Çay bardağı ve yakılan bir pamuk ile aynı emici basınç gücü de oluşturulabilir. Geleneksel olarak ağrı, sızı veya hastalık olan organa yakın yerlere yapılır.

İ  İlk seferde üst sırt bölgesindeki bazı noktalara yapılması tavsiye edilir, kafaya yapılması tavsiye edilmez.

hatay (antakya) HACAMAT günleri ne zaman?

   Hatay (Antakya ) Hacamat, hastalık için her mevsimde yaptırılır. Sünnet olanı ise ilkbahar ve sonbaharda yaptırılandır. Hatya (Antakya) Hacamat günlerinin en hayırlısı Pazartesi, Salı ve Perşembe günleridir. Fakat Pazar günü de hacamat yaptırılır.

    Acil durum söz konusu değil ise Cuma,Cumartesi ve Çarşamba günleri kan aldırmak tavsiye edilmemiştir. Ancak kan o kimse geldiğinde müstesnadır. Sağlıklı olup sırf sünnet için kan aldıranlar bugünlere uymaları gerekir. Hasta kimseler için gün ve mevsim söz konusu değildir. Hasta kimseler ihtiyaç duyduğu her zaman kan aldırabilirler çünkü bunda zaruret vardır.

Hatay (Antakya) Hacamat zamanlarının en hayırlısı Hicri aylarının 17,19,21,23,25. tekli günleridir.

Peygamber Efendimiz, hacamatın hangi gün ve ne zaman yapılmasına dair aşağıdaki hadis-i şerifleriyle tavsiye buyurmuştur:

    * Pazar günü hacamat olmak şifadır. [Deylemi]

   *Aç karnına hacamat olmak deva, tok karnına ise derttir. [Deylemi]*Arabi ayın 17, 19 veya 21. günü hacamat olmak, birçok derde şifadır. [Hakim]

  *Ayın 17’sine rastlayan Salı günü hacamat olmak, bir yıllık hastalığa şifadır. [Bezzar]

,  *Pazartesi veya Salı günü hacamat olun! [İbni Mace] 

   *Çarşamba veya Cumartesi günü hacamat olup da bir hastalığa yakalanan, kendinden başkasını suçlamasın! [Ebu Davud]

Hatay (Antakya) Hacamat Tedavisi Kimlere Yapılmaz?

    Hatay (Antakya) Hacamatın 2 yaş altı çocuklara tavsiye edilmemektedir. “2 yaş üzeri çocuklarda da psikolojik travma oluşturabileceği için dikkatli olunmalıdır. 70 yaşın üzerinde kişilerde de dikkatli olunmalıdır. Korkan ve panik halindeki kişilerde az sayıda kupa ile başlanıp arttırılabilir. Ciddi rahatsızlığı olanlarda uzman görüşü alınmalıdır. Özet olarak Sağlık Bakanlığı’nın da bu konuda çalışmaya başlaması hatta yönetmeliğin hazırlanması işin profesyonelce yapılmasını sağlayacaktır ve böylece unutulmaya yüz tutan hacamat sünneti tekrar hak ettiği değere ulaşacaktır.

Uzman Ekibimizle , Sağlığınız Hakkında Danışmanlık veya Terapi Almak İçin Hemen İrtibata Geçin , Sizin İçin En uygun terapi sürecini hemen başlatalım. Web sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde  randevu oluşturarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Roser Şifa Terapi Merkezi © 2018