hatay (antakya) Klasik Masaj

Hatay (Antakya) Klasik Ovma, dairesel hareketler ve sert vuruşların vücuda kısmen ya da tamamen uygulanması sayesinde ortaya çıkan spa şekline klasik masaj teknikleri denilmektedir. Spor terapisi olarak da bilinen klasik masaj hareketleri, sporcuların fiziksel gelişmelerinde de uygulanmaktadır.Hatay (Antakya) Klasik Masaj, Terapi olarak beş ayrı tekniğinin bütün vücuda belirli bir düzen ve sıralama içerisinde uygulandığı geleneksel spa, özellikle de sırtla omuz bölgesinde yoğunlaşmaktadır. Hatay (Antakya) Klasik masaj teknikleri nelerdir içerisinde en önemli kısım bedenin farklı yağlarla beraber cildin ölü dokudan arındırılması sağlanır.

Hatay (Antakya) Klasik Masaj Nedir?

Hatay (Antakya) Klasik Masaj Vücuda aşırı baskı uygulamada rahatlatmayı hedefleyen geleneksel klasik masaj teknikleri, belirli sıralamalarla profesyonel terapi yöntemlerinin uygulanarak ödemin ve kas spazmlarının dağıtılması sağlanır. Tıbbi tedavi yöntemlerine esin kaynağı olarak uygulanan Hatay (Antakya) klasik masaj hareketleri nelerdir sorusu, Çin kültüründe 3 bin yıldan fazla bir tarihe sahiptir.

    Geleneksel spa türünde farklı yöntemler bir arada uygulanmaktadır. Örneğin Petrisaj yöntemi ile kas dolaşımı düzenlenirken, metabolizmanın da düzenlemesi sağlanır. Friksiyon yönteminde, ağrının giderilerek tek tek kas liflerinin çözülmesi sağlanır.

   Tapotmen geleneksel terapi yöntemi ise kılcal damarların açılması ve hiperemi etkisi sağlanmaktadır. Vibrasyon yöntemiyle de kas tonunun düzenlenmesi sağlanır. Klasik masaja olan ilgi eskiden bu yana vardır. Ancak etkilerinin görülmesiyle son dönemlerdeki ilgi daha da artmıştır.

  Hatay (Antakya) Klasik masaj’da masajın beş ana tekniğinin, bütün vücuda belirli bir düzen ve sıralama içerisinde uygulandığını görürsünüz. Özellikle sırt ve omuz bölgesine yoğunlaşılarak yapılır. Çeşitli aroma terapi yağlarının eşliğinde, cildin ölü dokusundan arındırılması ile başlayan klasik masaj uygulamasında vücuda aşırı baskı uygulamadan rahatlatmaya odaklanılır. Farklı masaj yöntemleri, belli sıralamalar içerisinde uygulanarak, kas spazmlarının ve ödemin dağıtılmasına odaklanılır.

Uzman Ekibimizle , Sağlığınız Hakkında Danışmanlık veya Terapi Almak İçin Hemen İrtibata Geçin , Sizin İçin En uygun terapi sürecini hemen başlatalım. Web sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde  randevu oluşturarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Klasik masaj zihinsel olarak da bir rahatlama sağlar.

  Hatay (Antakya) Klasik Masaj, Diğer masaj uygulamalarının aksine, klasik masaj yağsız olarak da uygulanabilir. Tansiyon ve kan dolaşımının düzenlenmesi üzerinde özel bir etkiye sahip olan klasik masaj, Geleneksel Türk Masajı olarak da bilinmekte ve uygulanmaktadır. Özellikle masa başı işlerde çalışanlar ve sporcular tarafından büyük ilgi gören bu masaj tekniği günün yorgunluğunu gidererek kişiyi daha dinç hissettirmektedir.

  Hatay (Antakya) Klasik masaj; Masaj yalnızca fiziksel olarak değil, zihinsel olarak da bir rahatlama sağlar. Bu nedenle bir çok kişi, çağımızın hastalığı olarak bilinen stres için ideal bir çözüm yöntemi olarak masaj uygulamalarını tercih etmektedir. Kan dolaşımının düzenlenmesi ise ilerleyen yaşlarda görülebilecek kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı iyi bir önlemdir. klasik masaj; Özellikle soğuk kış aylarında ve mevsim geçişi dönemlerinde görülebilen soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara karşı adeta bir aşı niteliğindeki masaj uygulamaları, vücutta kan dolaşımının ve sinir sisteminin tetiklenmesi sayesinde, görünmez bir kalkan oluşturarak vücut direncini yükseltmektedir.

    Tüm masaj türlerinde olduğu gibi sıcak bir duşla cilt ölü dokulardan arındırılır. Kişi masaj yatağına yüz üstü uzanır. Klasik  Masaja başlamadan önce seçeceği kokulu aromatik yağ sırt bölgesine efloraj dediğimiz sıvazlama yöntemi ile sürülür ve masaj başlar. Profesyonelliğin farkı ise bu noktadan itibaren anlaşılır. 

    Masaj teknikleri konusunda en önemli unsur uygulamayı yapacak profesyonelin teknik el becerileridir. Doğru sıralama, doğru basınç ve doğru açılar yakalanarak kaslarınızın rahatlaması sağlanır. Doğru sıralamanın sırrı ise yumuşak ve sert uygulamalar arasındaki geçişlerle, kan dolaşımını en verimli şekilde tetiklemektir.

   Klasik masaj teknikleri, İsveç spası olarak da bilinir. Bütün vücuda bölgesel olarak uygulanan sırt masaj teknikleri, vücudun dolaşım hızının artırılmasını ve bu sayede dokuyla hücrelerde canlanma olmasının sağlanması için yapılır. Kas gerilmelerinde azalma ve konsantrasyonun da güçlenmesine yardım eden klasik masaj hareketleri nelerdir sorusu, spa uygulanan kişinin günlük yorgunluk ve stresten arındırılmasına yardımcı olur. Bu sayede kişinin rahat ve keyifli bir ortamda spanın etkisiyle beraber zinde kalması sağlanır.

   Klasik masaj teknikleri nelerdir sorusu cevaplayan masör ya da terapistlerin tecrübesi, el becerisi, bilgi birikimi ve ortamın önemi, terapinin etkilerinin daha da artmasında önemli bir yere sahiptir. Gün boyu süren iş stresi ve yorgunluğundan kurtulmanın en iyi yolu olan spa, katkısız masaj yağlarıyla yapılmaktadır. İnsan vücuduna göre yoğurma ve baskı teknikleriyle uygulanan klasik masaj teknikleri, kişinin isteği doğrultusunda herhangi bir yağ kullanmadan da uygulanabilmektedir. Medikal yağ kullanılmadığı zaman tekniklerin de tamamı uygulanamamaktadır.

Sıvazlama

  Klasik masaj teknikleri türü olarak işleme sıvazlamayla başlanır ve terapi yine bu işlemle bitirilmektedir. Belirlenen bir bölgeyi sıvazlama tek ya da çift elle, avuç içi, parmaklar ve elin bel denilen kasları ile yapılmaktadır. Baldır, bacak ya da kollar için tek elle uygulanmakta olan sıvazlama, sırt bölgelerine çift elle uygulanmaktadır. Sıvazlama yapılırken basınç kalbe doğru uygulanır. Eğer baskılar derinlemesine yapılır ise buna erin sıvazlama denilmektedir. Eller kalpten geriye doğru baskı azaltılarak yapılır ise yüzeysel sıvazlama yapılmış olur.

Yoğurma

  Petrisaj da denilen yoğurma tekniğiyle amaç direkt olarak kaslar üzerinde etki etmesi için yapılmakta olan hareket işlemidir. Tek ya da çift elle uygulanarak yapılmaktadır. Kasların yoğrulması, esnetilmesi ve sıkıştırılması ile yapılan yoğurmaya tam açıklayıcı yoğurma denilmektedir. Bu teknikle amaç büzüşmüş olan dokuların gerdirilmesi ve yapışıklığın açılmasının sağlanmasıdır. Bu tekniğin etkili olabilmesi için terapiyi yapan kişinin profesyonel olması çok önemlidir. Aksi takdirde spadan zevk alınamamaktadır.

Friksiyon

  Özellikle de başparmaklar, el ile bilek bölümünü bağlayan kalın kaslar, el kenarları ve elin bütünü ile uygulanan friksiyon yöntemi, dairesel hareketlerle farklı bölgelere basınç uygulanan bir yöntemdir. Kişinin vücut yapısı ve dokusuna göre farklı özellikler göstermektedir. Deri dokularının sertleşmiş olduğu kısımlarda deriyle deri altı dokularına üzerine uygulanan basınçlar düşük olmalıdır. Bazı zamanlarda da sırtla kalça bölümlerine basınç artırabilmek için ile el üst üste koyularak uygulanır.

Darbeleme

  Kasların uyarılmasının sağlanması için çok etkili bir uygulama olan darbeleme, spora başlamadan önce kasların uyarılması amacıyla uygulanmaktadır. Bu uygulama metodunda avucun içerisinde yumurta varmış gibi yumruk haline getirilen havayla tarapi uygulanır.

Titreşim

   Kaslardaki gerilme ya da spazm çözülmesi için terapi de uygulanan en önemli tekniklerden biridir. Genel olarak avucun tamamıyla yapılsa da, tek parmak ya da 3 parmak ucuyla titreşim uygulanmaktadır.

   Klasik masaj hareketleri öncesi terapinin daha etkili bir hale gelmesi için kasların ısıtılması sağlanır. işlem uygulanırken kuvvetin artırılmaması gerekmektedir. Egzersizlerden sonra da rahatlamak amacıyla klasik masaj teknikleri yapılabilmektedir. Ancak kişide spazmın olduğu durumlarda spa ağrı yapabilir

   Bu duruma dikkat edilmelidir. Normal olarak uygulanan terapi de derinin pembeleşmesi normaldir. Sert olarak yapılan klasik masaj hareketleri da ise deri kırmızılaşır. İyi yapılan sırt masaj teknikleriyle kan dolaşımı hızlanmaktadır

Uzman Ekibimizle , Sağlığınız Hakkında Danışmanlık veya Terapi Almak İçin Hemen İrtibata Geçin , Sizin İçin En uygun terapi sürecini hemen başlatalım. Web sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde  randevu oluşturarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Roser Şifa Terapi Merkezi © 2018