Hatay (Antakya) Klinik Refleksoloji Kursu ve Eğitimi

Türkiye’nin en tecrübeli Klinik Refleksoloji Kursu ve Eğitimi Kurumuyuz. 
Klinik Refleksoloji Eğitiminde Dünya Markası Olma Yolunda Misyon ve Vizyonumuz ile Eğitimlerimize Devam Ediyoruz.

Eğitimlerimize sağlık personelini tercih etmekle beraber sadece kendi çevresine veya ailesine yapma amaçlı öğrenmek isteyen ve sağlık eğitimi olmayan belli kategorideki kişileri de almaktayız.

Türkiyenin ve hatta Dünyanın neresinde olursanız olun size özel kurs programları hazırlayabiliriz. Sizler kendi çevrenizde gruplar oluşturabilirseniz Profesyonel eğitilmiş eğitmenler tarafından Hatay (Antakya) Klinik Refleksoloji Kursu ve Eğitimi eğitimi alabilirsiniz.

   Roser Şifa Terapi Merkezimizin Eğitim Hizmetlerinden Yararlanmak İçin Hemen İrtibata Geçin , İhtiyaç Duyduğunuz Kurs ve Eğitim Detaylarını Yüzyüze Görüşmek İçin  Randevu oluşturabilirsiniz.  

hatay (antakya) Klinik Refleksoloji Kursu ve Eğitimine Katıldığınız takdirde Klinik Refleksoloji Terapisi hakkında teorik detaylara hakim olacaksınız

HATAY (ANTAKYA) REFLEKSOLOJİ nedir?

  Hatay (Antakya) Refleksoloji, el, ayak tabanı ve kulaklarda vücudun tüm bölümleri, organ ve bezleriyle ilgili yönlendirici refleks alanlarının mevcudiyeti prensibine dayanan bir uygulama yöntemidir. Hatay (Antakya) Refleksoloji belirli hastalıkların tanı, tedavisi veya eklem mobilizasyonu ve manupilasyonunu içermez. Refleksoloji sıklıkla hastanın ayakları, elleri veya kulakları üzerine eller ile uygulanır. Daha az sıklıkla masaj cihazı, masaj çubuğu, masaj mili gibi aletler kulanılabilir.

   Roser Şifa Terapi Merkezimizin Eğitim Hizmetlerinden Yararlanmak İçin Hemen İrtibata Geçin , İhtiyaç Duyduğunuz Kurs ve Eğitim Detaylarını Yüzyüze Görüşmek İçin  Randevu oluşturabilirsiniz.  

hatay refleksoloji

Hatay (Antakya) Klinik Refleksoloji Terapisi Hangi Durumlarda Kullanılmalıdır? BÜTÜN DETAYLAR HATAY (ANTAKYA) Sülük KURSU VE EĞİTİMİNDE

   Ünitelerde ( Refleksoloji ünitesi ruhsatlı muayenehane, tıp merkezi, devlet hastanesi vb): stres, sıkıntı, irritabl barsak sendromu, herhangi bir hastalığı tanımlanmayan kişilerde bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, sindirim sistemi hastalıkları ile ilgili bulantı, kusma, kabızlık gibi durumlar, mekanik kas-iskelet sistemi ağrıları, migren, herhangi bir hastalığa bağlanmayan gerilim tipi baş ağrıları, astım hastalarında kaygı/endişenin azaltılması için, herhangi bir hastalığa bağlanmayan uyku bozuklukları, idrar kesesi çıkış kasının gerginliğine bağlı idrar kaçırmalarında yardımcı yöntem olarak kullanılabilir.

   Uygulama Merkezlerinde (Refleksoloji uygulama merkezi ruhsatlı üniversite ve eğitim araştırma hastaneleri): kaygı bozuklukları ve panik atak tedavisinde destekleyici, tek taraflı felç (hemipleji), serebral palsi, multiple skleroz (MS) gibi nörolojik kökenli hastalıklarda gene rehabilitasyon uygulamalarını destekleyici, kanser ve kemoterapiye bağlı ağrı, bulantı, kusma gibi yan etkileri azaltmada ve doğum ağrılarının azaltılmasında destekleyici olarak kullanılabilir.

Hatay (Antakya) refleksoloji terapi HANGİ DURUMLARDA KULLANILMAMALI?

   Öyküde yeni gelişen enfeksiyonlar, ateşli durumlar, ayakta aktif gut hastalığına bağlı eklem iltihabı (artrit), toplar damarlarda pıhtı (derin ven trombozu), kontrol edilemeyen kan basıncı, kalp krizi, kalp pili varlığı, bayılma (senkop) sonrası dönem, akut cerrahi durumlar, safra kesesi taşları, böbrek taşları, uygulama bölgesinde açık ve kapalı yaralar, gebeliğin ilk üç ayı gibi durumlarda refleksoloji uygulanmaz.

Hatay (Antakya) refleksoloji terapi KİMLERE UYGULANMALI / UYGULANMAMALI ? bÜTÜN detaylar hatay (antakya) Klinik REfleksoloji Kursu ve Eğitiminde

   Yukarıda belirtilen uygulama alanları sınırları içerisinde kalmak şartı ile bebeklik döneminden yaşlılığa kadar her dönemde uygulanabilir. Enfeksiyonu olan, ateş yüksekliği olan, bacak toplar damarlarında pıhtı sorunu olan, akut (yeni gelişen) hastalığı (kalp krizi, bayılma vb) olan, uygulama alanında yara olan ve gebeliğinin ilk 3 ayında olan hastalarda refleksoloji uygulanmaz.

Hatay (Antakya) refleksoloji terapi TEDAVİ SONRASI NE YAPMALI?

Tedavinin sonunda genellikle kısa süreli istirahat ve nefes egzersizleri önerilebilir. Bu dönemde uygulamanın etkisinin arttırılması için yeterli miktarda su içilmelidir. Beklenmeyen bir etki/yan eki görülmesi durumunda uygulamayı yapan hekim ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Kozmik Enerji Terapi Seansları Roser Şifa (6)

   Roser Şifa Terapi Merkezimizin Eğitim Hizmetlerinden Yararlanmak İçin Hemen İrtibata Geçin , İhtiyaç Duyduğunuz Kurs ve Eğitim Detaylarını Yüzyüze Görüşmek İçin  Randevu oluşturabilirsiniz.  

Roser Şifa Terapi Merkezi © 2018