Hatay (antakya) refleksoloji terapi

HATAY (ANTAKYA) REFLEKSOLOJİ nedir?

  Hatay (Antakya) Refleksoloji, el, ayak tabanı ve kulaklarda vücudun tüm bölümleri, organ ve bezleriyle ilgili yönlendirici refleks alanlarının mevcudiyeti prensibine dayanan bir uygulama yöntemidir. Hatay (Antakya) Refleksoloji belirli hastalıkların tanı, tedavisi veya eklem mobilizasyonu ve manupilasyonunu içermez. Refleksoloji sıklıkla hastanın ayakları, elleri veya kulakları üzerine eller ile uygulanır. Daha az sıklıkla masaj cihazı, masaj çubuğu, masaj mili gibi aletler kulanılabilir.

Uzman Ekibimizle , Sağlığınız Hakkında Danışmanlık veya Terapi Almak İçin Hemen İrtibata Geçin , Sizin İçin En uygun terapi sürecini hemen başlatalım. Web sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde  randevu oluşturarak bizlere ulaşabilirsiniz.

hatay refleksoloji

Hatay (Antakya) refleksoloji HANGİ DURUMLARDA KULLANILMALIDIR?

   Ünitelerde ( Refleksoloji ünitesi ruhsatlı muayenehane, tıp merkezi, devlet hastanesi vb): stres, sıkıntı, irritabl barsak sendromu, herhangi bir hastalığı tanımlanmayan kişilerde bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, sindirim sistemi hastalıkları ile ilgili bulantı, kusma, kabızlık gibi durumlar, mekanik kas-iskelet sistemi ağrıları, migren, herhangi bir hastalığa bağlanmayan gerilim tipi baş ağrıları, astım hastalarında kaygı/endişenin azaltılması için, herhangi bir hastalığa bağlanmayan uyku bozuklukları, idrar kesesi çıkış kasının gerginliğine bağlı idrar kaçırmalarında yardımcı yöntem olarak kullanılabilir.

   Uygulama Merkezlerinde (Refleksoloji uygulama merkezi ruhsatlı üniversite ve eğitim araştırma hastaneleri): kaygı bozuklukları ve panik atak tedavisinde destekleyici, tek taraflı felç (hemipleji), serebral palsi, multiple skleroz (MS) gibi nörolojik kökenli hastalıklarda gene rehabilitasyon uygulamalarını destekleyici, kanser ve kemoterapiye bağlı ağrı, bulantı, kusma gibi yan etkileri azaltmada ve doğum ağrılarının azaltılmasında destekleyici olarak kullanılabilir.

Hatay (Antakya) refleksoloji terapi HANGİ DURUMLARDA KULLANILMAMALI?

   Öyküde yeni gelişen enfeksiyonlar, ateşli durumlar, ayakta aktif gut hastalığına bağlı eklem iltihabı (artrit), toplar damarlarda pıhtı (derin ven trombozu), kontrol edilemeyen kan basıncı, kalp krizi, kalp pili varlığı, bayılma (senkop) sonrası dönem, akut cerrahi durumlar, safra kesesi taşları, böbrek taşları, uygulama bölgesinde açık ve kapalı yaralar, gebeliğin ilk üç ayı gibi durumlarda refleksoloji uygulanmaz.

   Yukarıda belirtilen uygulama alanları sınırları içerisinde kalmak şartı ile bebeklik döneminden yaşlılığa kadar her dönemde uygulanabilir. Enfeksiyonu olan, ateş yüksekliği olan, bacak toplar damarlarında pıhtı sorunu olan, akut (yeni gelişen) hastalığı (kalp krizi, bayılma vb) olan, uygulama alanında yara olan ve gebeliğinin ilk 3 ayında olan hastalarda refleksoloji uygulanmaz.

Hatay (Antakya) refleksoloji terapi TEDAVİ SONRASI NE YAPMALI?

Tedavinin sonunda genellikle kısa süreli istirahat ve nefes egzersizleri önerilebilir. Bu dönemde uygulamanın etkisinin arttırılması için yeterli miktarda su içilmelidir. Beklenmeyen bir etki/yan eki görülmesi durumunda uygulamayı yapan hekim ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Kozmik Enerji Terapi Seansları Roser Şifa (6)

Hatay (Antakya) refleksoloji terapi HANGİ TEDAVİYE DESTEK AMAÇLI KULLANILIR?

    Refleksoloji uygulandığı tüm durumlarda tedavi edici olarak değil mevcut tedaviyi destekleyici olarak kullanılır. Bu nedenle stres, sıkıntı, irritabl barsak sendromu, sindirim sistemi hastalıkları ile ilgili bulantı, kusma, kabızlık gibi durumlar, mekanik kas-iskelet sistemi ağrıları, migren, gerilim tipi baş ağrıları, astım hastalarında kaygı/endişenin azaltılması için, herhangi bir hastalığa bağlanmayan uyku bozuklukları, idrar kesesi çıkış kasının gerginliğine bağlı idrar kaçırmalarında, çeşitli nörolojik durumlarda, kanser ve kemoterapiye bağlı ağrı, bulantı, kusma gibi yan etkileri azaltmada ve doğum ağrılarının azaltılmasında tedaviye destek amaçlı kullanılabilir.

Hatay (Antakya) refleksoloji BU YÖNTEMİ KİMLER UYGULAMALI?

Ülkemizdeki yasal düzenlemeler gereği refleksoloji mutlaka sertifikalı bir hekim veya hekim gözetiminde sertifikalı sağlık meslek mensubu tarafından Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsat verilmiş sağlık kurumlarında uygulanmalıdır. İlgili sertifikanın Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş eğitim kriterlerine uygun eğitim veren bir eğitim merkezinde tamamlanan eğitim sonunda Sağlık Bakanlığı onaylı olarak alınmış olması gerekmektedir.

Uzman Ekibimizle , Sağlığınız Hakkında Danışmanlık veya Terapi Almak İçin Hemen İrtibata Geçin , Sizin İçin En uygun terapi sürecini hemen başlatalım. Web sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde  randevu oluşturarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Roser Şifa Terapi Merkezi © 2018